Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rososka 

Cyklostezka Žebrák-Točník léto 2011-poškození aleje

119 fotek leden 2006 až říjen 2011 - zobrazení
V létě 2011, před realizací cyklostezky Točník-Žebrák, byla přivedena pitná voda a odpady pro Točnický dvůr(majitelé manželé Záhoříkovi). Výkopy byly prováděny mimo těleso budoucí cyklostezky v těsné blízkosti stromů jabloňové aleje podél silnice(cca 50 cm od dřevin). Teprve na zásah Dětí Země-Krajina a památky Křivoklátska došlo k posunu výkopu do vzdálenosti cca120 cm od stromů. Větší vzdálenost(zákonná 2 m) odmítl pan starosta Havlík(Žebrák), a tak došlo k poškození kořenového systému jabloní(viz. úvodní fotky a průběh výkopu).
Výkop navíc prošel pravěkým nalezištěm a nikdo na tuto skutečnost nereagoval. Náhodným povrchovým sběrem artefaktů PhDr. Slunéčko z Žebráku zachoval aspoň archeologický vzorek pro Národní muzeum v Praze(viz. další fotky v pořadí). K nahlášení archeologického nálezu ČAV nedošlo(opět zákonná povinnost stavebníka).
Výkop u Staré dvorské cesty navíc prošel přes základy Kapličky Sv.Blažeje, u které byli pohřbeni v 18.století zemřelí pravoslavní vojáci Suvorovovi armády.
Den před otevřením cyklostezky a příjezdem hejtmana Ratha provedla firma Strabag Beroun z příkazu žebrácké radnice rozšíření silničního příkopu z druhé strany jabloňové aleje, přitom došlo k poškození kořenového systému 14 jabloní (viz. poslední fotky v albu).
Situaci v jabloňové aleji řešil jako přestupek proti ŽP odbor výstavby a ŽP Městského úřadu v Hořovicích, sankčně ji však nevyřešil. Ve své režii nechal poškozené stromy odborně prořezat, ale jednání známých pachatelů přikryl(Stavební a Městský úřad v Žebráku, starosta města Žebráku, investor Točnického dvora a firma Strabag Beroun).
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron